Трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013-го, тривожать і не залишають байдужими жодного громадянина нашої країни. 21 листопада 2013 року, коли тодішній уряд вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, на знак протесту проти такого рішення на столичний Майдан зійшлися, з’їхалися на мирну акцію небайдужі співвітчизники, щоб заявити всьому світові, що ми – волелюбна нація, ми прагнемо свободи і готові за неї боротися. І боролися, не зважаючи на пекучі морози, смертельні кулі. Вони постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

В заходах з нагоди Дня Свободи і Гідності взяли участь керівники району, міста – Л.М. Денисюк, А.В. Бордун, М.М. Наконечний, учасники Майдану, АТОвці, волонтери, активісти, небайдужі христинівчани.

У фойе будинку рад працівники районної бібліотеки представили тематичну виставку, приурочену значимій події.

Ведуча заходу – директор РБС Р.В. Шумовська пронизливими, щемними словами говорила про важливість Дня Гідності і Свободи, який вдруге відзначаємо на державному рівні, а також торкнулась сьогодняшніх військових подій на Сході країни, де поклали свої голови й наші земляки: Дмитро Георгієв, Дмитро Кузьмін, Богдан Каравайський, Микола Кобринюк, Сергій Попик, Володимир Олійник, Олег Євич, Богдан Ялинчук. Присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та відважних воїнів-захисників.

До слова запрошується голова райдержадміністрації Л.М. Денисюк, яка наголосила на значимості утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, доленосних подіях Євромайдану. «У цей день, який увійшов в історію держави і українського народу як символ волелюбності, ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських вояків, які беруть участь у війні на Сході України. Усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Щиро вітаю всіх христинівчан з Днем Гідності і Свободи. Бажаю, щоб здійснилася закладена славетними історичними подіями велична мета сучасності – успішна розбудова економічної, духовно багатої, вільної і демократичної України! Будьмо гідними нащадками борців за свободу України», – закликала Людмила Миколаївна.

Учасник антитерористичної операції І.І. Чопенко у своїй промові зазначив, що євромайданівці заслуговують глибокої шани й поваги, адже саме вони не побоялися піднятися проти тоталітарного режиму. І патріоти Майдану першими стали на захист східних рубежів, виявляючи відвагу та мужність. Іван Іванович навів приклади героїзму наших воїнів, які перетворили українську армію в боєздатну. «Нечуваний патріотизм на передовій дає повне право вірити, що після пережитого ми станемо міцнішими і побудуємо сильну Українську державу», – переконаний АТОвець.

Пам’ять борців за європейський вибір і захисників свободи вшанували покладанням квітів до меморіального комплексу «Борцям за волю і незалежність України», Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба». Автор В. Добринська.