foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиУкраїнською мрією завжди були єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її, так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. 

Більш того, на тих територіях, які вхо­дили до складу колись потужної Австро- Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Наприкінці 1918-го у Фастові лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний об’єднувальний договір. Цей договір увій­шов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в столиці, на знаменитій Софійській площі. 

Проте сміливі починання вільного українського народу не були реалізовані. Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію на незалежність та свободу і йшов до неї тернистим шля­хом...

Урочистим заходам, що відбулися в райцентрі напередодні вікопомної дати – 98-їрічниці об’єднання Сходу й Заходу, передувала молитва за Україну, яку про­вів благочинний Христинівського району УПЦ КП протоієрей отець Геннадій у храмі Святої Троїці. 

Затим на Соборній площі відбулося святкове дійство, приурочене Дню Собор­ності, в якому взяли участь керівники району і міста, представники трудових колективів, громадських організацій, учасники АТО. У фойє будинку рад бажаючі могли оглянути книжкову виставку-інсталяцію «З вічною думкою про єдність на своїй землі», підготовлену працівниками районної бібліотеки. 

Ведуча заходу – директор центральної бібліотечної системи Раїса Шумовська у вступному слові наголосила, що соборність України – одна з важливих дат історії України. Наша країна – приклад великої мужності, витривалості та духовності.

Варто згадати й дні трьохрічної давнини – адже саме 22 січня 2014 року під час Революції гідності загинули Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Юрій Вербицький. Прикро, що інколи сумні сторінки історії повторюються і сьогодні мирне українське небо накрите чорними хмарами військового протистояння. Нині в сучасному цивілізованому світі знову доводиться брати до рук зброю, захищаючи кордони Батьківщини, відстоюючи єдність, свободу, незалежність України. 

Голова райдержадміністрації Людмила Денисюк в урочистій промові говорить про те, що український народ розділяють різні епохи, але об’єднують однакові прагнення: як і колись, так і тепер український народ відстоює ідею єдності, соборності та тери­торіальної цілісності держави.

«Найголовніше, що ми маємо винести з цього історичного акту, – відчуття спільності поколінь різних епох. Воно особливо важ­ливе, особливо цінне і потрібне в міру то­го, як наша держава утверджується на своїй землі і у світі, як зростають і ускладню­ються державотворчі завдання. Єднатися і згуртовуватися задля зміцнення демо­кратичних засад нашого суспільства є сьо­годні обов’язком державницьких сил і за­порукою нашого впевненого поступу у XXI ст.

Прийміть найкращі привітання з нагоди Дня Соборності України! Тож нехай кожен громадянин зустріне свято з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя», – бажає Людмила Миколаївна. 

До слова запрошується голова Гро­мадської ради при Христинівській РДА Світлана Скрипчинська, яка констатує, що саме в ці дні постав Євромайдан. «Страшні події на Грушевського, перші жертви. Тоді ми не могли навіть уявити наскільки все це серйозно. Весь український народ, кожен громадянин зокрема, зобов’язаний жити національною ідеєю. Пам’ятаймо, що Україна – для українців, бо у нас не має і не буде іншої землі» – закликала Світлана Миколаївна. 

На завершення заходу присутні поклали квіти до меморіального комплексу «Борцям за волю та незалежність України», стели Небесної Сотні та воїнам АТО.

І хочеться вірити, що ті молитви і єдність наших помислів, з якими всі ми зустрічаємо всенародне свято, принесуть в нашу країну мир та усілякі щедроти. 

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків. Тож будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба». Автор В. Добринська

Важлива інформація

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Важливі посиланняCopyright © 2020. Христинівська районна рада