foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиРайонна бібліотека звикла до відвідувачів та проведення різнопланових заходів, проте цього разу вона приймала незвичних гостей – місцевих казначеїв. Саме у стінах книгозбірні 7 лютого відбулося неординарне дійство з красномовною назвою – «Вишивана моя Україна». Ця мистецька акція, започаткована Головою у Христинівському Державної Казначейської служби України Тетяною Слюз, була приурочена 25-річчю незалежності України. 

На великому полотні казначеї кожної області власноруч вишивають орнаменти, притаманні для кожного регіону. Майорить карта маками і калиною, виноградом і волошками, колосками і соняхами. Вражає на мапі гама кольорів, почуття глибокої любові, непідробного патріотизму до Батьківщини, рідного краю. А наша Черкащина з-поміж усіх вирізняється своєю оригінальністю. Одразу можна розпізнати – сивий Дніпро, Кобзареву хату та підпис Тараса. 

Слід наголосити, що незважаючи на військові дії на Донбасі, акція стартувала саме в Донецькій та Луганській областях. Хрестик до хрестика вже вишили свої почуття до Батьківщини луганчанки, донеччанки, киянки, харків’янки, дніпрянки, буковинки, полтавчанки...

Майстерно обдаровані казначеї з рук в руки передають мистецький витвір задля утвердження віри у те, що Україна – єдина! Вишита ними душа землі – Україна така гарна, як барвисте літо. Її вишивають однією голкою, яку залишають наступникам у куточку тканини. До слова, незважаючи на нескінченний потік основних казначейських справ, вони із душевним задоволенням виконують творчу роботу. 

У патріотичному заході взяли участь голова районної ради Анатолій Бордун, керівник апарату районної адміністрації Станіслав Пилипишин, секретар міської ради Наталія Горохова, колектив управління Державної Казначейської служби України в Христинівському районі, козацький клас міської спеціалізованої школи №1, на чолі з класним керівником Оленою Видай, представники громадськості. 

Разом з мапою казначеї представили рукописну книгу «Літопис «Вишивана моя Україна», яка поповнюється записами в кожному з казначейств України, подорожуючи з області до області. 

«Від краю до краю, веселкою грає христинівська наша земля, садами барвиста, в хлібах колосистих розквітли родючі поля» – читаємо сторінку-презентацію Христинівщини. 

Естафетою краси, добра та любові до Батьківщини назвала цей витвір директор центральної бібліотечної системи Раїса Шумовська – ведуча заходу. Адже в кожному сантиметрі вишитого полотна сконцентрована багатолітня історія, біль поразок і радість перемог, найкращі надії та сподівання українського народу. 

Більш детально про задум і роботу над картою розповідає начальник управління Державної Казначейської служби України районі Черкаської області Леся Дубова, яка зазначила, що споконвічне просте заняття – вишивання розбудило генетичну пам’ять, згуртувало і працівників казначейств, і їхні родини, і всіх небайдужих до історії України, які долучилися до магії створення карти.

Вишита мала української держави передається з одного регіону в інший, і споглядаючи всю цю красу, переконуєшся у безмежній величі нашої країни та її народу. 14 жовтня 2016 року – в День захисника України карта побувала на вершині Говерли. Голова ДКЗУ Тетяна Слюз та казначеї-учасники бойових дій в зоні АТО присвятили сходження на гору всім захисникам Батьківщини. 

Леся Миколаївна висловила впевненість, що карта-оберіг, вишита з думками про мир та спокій в нашій державі, ніколи не змінить своїх кордонів і стане символом єднання та злагоди.

Раїса Шумовська продовжує літопис Христинівщини, нагадує її історичні віхи з років створення до нинішніх днів. Ми нащадки козацького роду, трепетно бережемо традиції і звичаї наших предків, які залишили нам у спадок не тільки борону і плуг, а й передали скарб своєї душі: мудру казку, ніжну пісню, добрі звичаї, чарівні легенди, які увібрали невичерпне багатство своєї історії. 

«Наш обов’язок - зробити все для процвітання нашої країни, зберегти те, що вже надбано, примножувати здобуте. Тільки разом, у злагоді, повазі та пошані один до одного, ми здатні до змін на благо рідної землі, бо в єдності – наша сила! Ідучи зі сходу на захід, усіма регіонами нашої Батьківщини, акція «Вишивана моя Україна» ще раз засвідчила високий дух патріотизму, притаманний українцям, поєднала всіх нас незримою ниткою любові до рідної землі», – завершила ведуча заходу Раїса Шумовська. 

Пісенні виступи у виконанні Віктора Свіщенка, Вероніки Яковенко, ансамблю «Дивоцвіт» (керівник Наталя Лизун), поетичні твори, які декламували Тетяна Мазур, Вікторія Халупняк та Ірина Прокопчук лише додали дійству патріотичного піднесення. 

Того ж дня на кордоні Черкаської та Вінницької областей вишиту карту передала начальник управління Державної Казначейської служби у Христинівському районі Леся Дубова. Полотно шанобливо прийняла її колега з Гайсинського району Алла Гукало.

Оригінальністю акції, завдяки якій познайомилися і поспілкувалися, теж захоплювалися разом. Скільки гарних почуттів, думок і побажань Батьківщині живе на цьому полотні – такий лейтмотив цього щирого діалогу між казначеями. 

Ми твердо віримо, що спільний, власноруч створений оберіг, – «Вишивана моя Україна» стане не лише одним із символів єдності нашого народу, але й прикладом злагоди, взаємодії та згуртованості для кожного громадянина держави.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба». Автор В. Добринська.

Важлива інформація

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Важливі посиланняCopyright © 2020. Христинівська районна рада