Ці лютневі дні оповиті сумом для кожного свідомого українця. Третя річниця Революції Гідності змушує вкотре переосмислити ті трагічні події, роль простих людей у супротиві проти влади, у спробі змінити своє життя на краще.

Зовсім дитячі й більш зрілі, усміхнені і втомлені, але з твердою вірою в очах дивляться на нас зі світлин обличчя Героїв Небесної Сотні, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

Три роки тому на головній площі країни вони поплатилися життям за свободу й гідне майбуття своїх дітей. Звичайні хлопці, обпалені бойовим порохом, закопчені димом від шин та «коктейлів Молотова», але незламні духом і бажанням відстояти європейське майбутнє.

20 лютого христинівчани, як і вся країна, вшанували пам’ять Героїв, які віддали життя під час Революції Гідності, зібравшись біля Пам’ятного знака «Борцям за волю та незалежність України», стели Героям Небесної Сотні, учасникам АТО.

Червоними маками мерехтить цифра «100», лампадки і живі квіти нагадують про тих, хто загинув за честь, за волю (виставку підготували працівники районної бібліотеки – директор Р.В. Шумовська.

Жалісну «Пливе кача...», що стала символом Майдану, змінює Державний Гімн.

У зібранні-реквіємі «Небесна Сотня: Герої не вмирають» взяли участь голова райдержадміністрації Л.М. Денисюк, голова районної ради А.В. Бордун, голова міської ради М.М. Наконечний, їхні заступники: Т.С. Терещук, Л.І. Федичканич, О.М. Кучеренко, учасники Майдану, АТОвці, представники громадськості.

У скорботі схилили голови присутні, вшановуючи пам’ять загиблих на Євромайдані та Донбасі хвилиною мовчання.

До слова запрошується голова райдержадміністрації Л.М.Денисюк: «Уже три роки відділяють нас від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Боротьба за право жити у справді європейській країні, яка розпочалася на столичному Майдані, триває й досі, тепер – на Донбасі.

Згадаймо сьогодні всіх Героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє, а також наших земляків, загиблих на Сході: Дмитра Георгієва, Богдана Каравайського, Миколу Кобринюка, Дмитра Кузьміна, Сергія Попика, Володимира Олійника, Олега Євича, Богдана Ялинчука. Хай пам’ять про них згуртує нас, живих, дасть нам силу і волю, мудрість і наснагу для зміцнення своєї держави на власній землі. Ми – єдина країна, єдина нація. Слава Україні! Слава її Героям!»

З покоління в покоління будуть передавати батьки синам і донькам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив земне життя на Майдані у 2014-му. Учениця ЗОШ №2 Вероніка Білецька декламувала власний вірш «Дякую, вам Герої», а Валерія Криницька (міська спеціалізована школа №1) – «Героям Небесної Сотні», написаний педагогом цієї ж школи Н.А. Коваль.

Самопожертва Небесної Сотні просякнута патріотизмом і відвагою, силою духу і стійкістю. За такий подвиг українці долучили їх до небесних воїнів, щоб захищали, оберігали країну з небес...

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба». Автор В. Добринська.