foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиДзвони Чорнобиля б’ють набатом у серця.

Тоді все було так, як і сьогодні: все навколо буяло в зелені і білопінному цвітінні. Багато часу минуло з тієї трагічної весняної ночі, вже виросло нове покоління, виросли нові міста, села, в обіході з’явилися нове слово «ліквідатор». Але скільки б весен не промайнуло, техногенна катастрофа, що сталася 26 квітня 1986 року на ЧАЕС, залишила глибокі рани в серцях українців.

26 квітня 2017 року біля Пам'ятного знака чорнобильцям відбувся мітинг-реквієм, приурочений 31-ій річниці аварії на ЧАЕС. 

Ведуча заходу – директор Христинівської ЦБС Раїса Шумовська говорить про трагічну дату в історії нашого народу, про тих, хто жертвуючи своїм здоров’ям і життям, врятував Україну від техногенної катастрофи. «Ось уже 31 рік дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний рік... Скільки зламаних доль? Сироти, які втратили батьків, ненароджені діти, хвороби, туга за рідним краєм», – констатує Раїса Володимирівна. 

Хвилиною мовчання присутні вшановують земляків, які не дожили до цієї дати. Водночас з гучномовців б’є набат дзвонів і пронизлива сирена пожежних машин «розриває» навпіл повітря.

До слова запрошується в.о. першого заступника голови, начальник управління регіонального і агропромислового розвитку та інфраструктури РДА Тетяна Терещук, яка закликала не забувати про самопожертву ліквідаторів і створити їм належні умови для гідного і повноцінного життя.

«Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину шани всім ліквідаторам аварії, які рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Висловлюю слова щирої подяки нашим ліквідаторам, які пройшли це «пекло». Здоров’я вам, довгих років життя та благополуччя вашим родинам», – бажала Тетяна Сергіївна. 

Голова районної ради Анатолій Бордун у своїй промові зазначив, що кожного року ми повертаємося пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій 1986-го, щоб вкотре осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.

Анатолій Володимирович зичив чорнобильцям і їхнім родинам міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба, сімейного затишку і всього доброго у житті. 

Слова шани й поваги адресував ліквідаторам міський голова Микола Наконечний, наголосивши на їхньому героїчному подвигу, адже вони вберегли країну і світ від атомного лиха. 

Депутат обласної ради Олег Баштан, який взяв участь у заходах, відзначив мужність і самопожертву чорнобильців, які ліквідовували наслідки смертоносної стихії. І як депутат обласної ради, запевнив, що й надалі буде відстоювати інтереси ліквідаторів, перейматися їхнім соціальним захистом, а також вручив когорті чорнобильців заслужені нагороди. 

За високий професіоналізм і активну громадянську позицію та з нагоди 31-ої річниці аварії на ЧАЕС цілу плеяду ліквідаторів нагородили Почесними Грамотами обласної ради: М.Ю.Кальніцького, В.В. Козаченка, М.М. Пилипчук, М.А. Проценка; Грамотами районної держадміністрації, районної та міської рад: В.Л. Салецького, В.Н. Волощука, В.І. Годовікова, В.А. Шевчука, В.І. Капустіна, П.І. Котика, П.Ф. Нижника, А.І. Паламарчука, В.П. Беспалька, О.І.Короля, О.М. Валюк, І.С. Стародуба, Б.В. Строгого. 

Орден «За розбудову України» вручили: О.В. Баштану, «За мужність» В.І. Капустіну, С.А.Бобику, О.В. Мельнику, М.М. Підліснюку, В.А. Шевчуку; медаль «За героїзм і мужність» – П.А.Василенку, О.М. Валюк, М.М. Жовноватюку, В.В. Зінчуку, О.І. Королю, М.П. Кучеренку, В.І.Мастилку; пам’ятну медаль «За заслуги», – В.Л. Гаврилюку, А.О. Осадчому, А.О. Мойсєєву, Г.А. Ревнюку, В.В. Романюку, М.Г. Сегедюку, В.П. Грищенюку, М.Ю. Гончаруку, П.М. Сої, С.В.Томачуку; медаль «За громадянський подвиг» – М.О. Барченку, А.Ф. Буйволу, Ф.Ю.Максименку, О.І. Череднику, А.В. Курбатову; пам’ятний знак «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» – М.П. Остратюку.

Благочинний Христинівського району протоієрей о. Геннадій провів поминальну церемонію за померлими чорнобильцями, а живих благословив на довгії і благії літа. 

Врятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них, про їхній подвиг і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба». Автор В. Добринська.

Важлива інформація

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Важливі посиланняCopyright © 2020. Христинівська районна рада