foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контакти9 Травня – день легендарної Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. У цей славний день ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистами.

Понад сім десятків років, що минули від тієї жаданої людством Перемоги, не припорошили нашу пам’ять і героїзм покоління, яке заплатило за наше сьогодення мільйонами жертв. Рокам не підвладно стерти ті страшні 1418 днів і ночей, коли палала наша земля, гинули рідні, близькі, бойові побратими.

Час невблаганний – все рідшають ряди ветеранів, багатьох уже немає серед живих, дехто за станом здоров’я не зміг бути на заходах 9 Травня, а ті, хто були присутні на святі, здавалось, ніби помолоділи серед людського потоку. 

Урочистим маршем крокують керівники району та міста, переможці Другої світової, АТОвці, афганці, юні козачата, представники трудових колективів. Виблискують на грудях бойові нагороди захисників тієї далекої і нинішньої воєн. Весняні квіти і зелені гірлянди, як вдячність від христинівчан, лягають на гранітні плити до обеліска Слави, «Гармати», пам’ятних знаків (в районі водокачки) та «Борцям за волю і незалежність України», стели Героям Небесної Сотні, учасникам АТО, Алеї Героїв. 

Крізь живий коридор колона направляється до Братської могили, де сплять вічним сном герої-визволителі. Хвилиною мовчання присутні вшановують полеглих у кровопролитних боях з нацизмом та нинішніх патріотів-захисників. 

Сердечно вітаючи ветеранів з Днем доблесті і героїзму, з 72-ю річницею Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, голова райдержадміністрації Л.М. Денисюк наголосила, що День Перемоги назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім’я перемоги над фашизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків. 

«Шановні ветерани й патріоти, які боронять нашу країну сьогодні, бажаю вам міцного здоров’я, незламного духу у боротьбі із зовнішнім агресором, підтримки держави й близьких! Бажаю усім нам віри в перемогу в священній визвольній війні, яку сьогодні веде наш народ, знову відстоюючи право на незалежність і єдність нашої країни. І ми обов’язково здобудемо цю перемогу, адже перед нашими очима й у наших серцях приклад справжнього героїзму й глибокої та невмирущої любові до Батьківщини. Нехай зігріває всіх нас світло Перемоги, додає сил та наснаги для добрих справ в ім’я щасливого майбутнього рідної землі», – бажала Людмила Миколаївна. 

Щирі слова вдячності звучали від голови районної ради А.В.Бордуна: «Низький уклін та глибока шана і повага учасникам війни, дорогим нашим ветеранам, які на своїх плечах винесли повоєнний тягар і підняли країну з руїн. Навіки залишиться в пам’яті поколінь героїчний подвиг 3,5 тисяч воїнів-христинівчан, які не повернулися з поля бою і залишилися спочивати у Братських могилах. 

Цього дня святий обов’язок кожного з нас ще раз згадати всіх тих, хто поліг у кривавому бою, хто після Перемоги помер від ран, і всіх тих, хто не дожив до цієї пам’ятної дати. Прикро, що і тепер, на 26-му році незалежності, ми є свідками трагедії нашої країни, що загрожує єдності, суверенітету і її цілісності. Ми схиляємо голови перед мужністю, відвагою і патріотизмом героїв земляків, які ціною власного життя полягли за волю України, за її свободу і незалежність». 

Слова поваги і вдячності адресувала ветеранам-визволителям міський голові М.М.Наконечний, військовий комісар району А.І.Стужєнко, зауваживши, що Велика Перемога була і залишається світлим святом зі сльозами на очах, а також наголосили на мужності учасників АТО, які сьогодні боронять східні рубежі держави. 

Промова учасника бойових дій Е.І.Санцевича розчулила всіх присутніх – ветеран згадав свій бойовий шлях – від обороні Севастополя до визволенні країн Європи. Ераст Іванович закликав пам’ятати про мільйони жертв, принесені на вівтар Перемоги, дорожити миром, жити в злагоді і єдності та висловив впевненість, що молоде покоління буде гідним подвигу своїх дідів і прадідів. 

Від молодого покоління до переможців-визволителі звертаються учні міських шкіл: Ілля Мазуренко та Людмила Ревнюк, а учасник АТО, член «Спілки воїнів АТО «Черкащани» В.М.Баличенко передає жовто-блакитний стяг юним козачатам міської школи №1, які трепетно приймають естафету. 

Палахкотять на вітрі десятки лампадок, викладених на контурі голуба – символ миру і незгасної пам’яті за полеглими на полях битв. 

З патріотичним піднесенням учасник свята переглянули тематичну виставку, представлену центральною районної бібліотекою, концертну програму, підготовлену вже знаними і юними аматорам сцени. Була для ветеранів і солдатська каша, яка вже стала атрибутом Дня Перемоги. 

Ідуть роки, минають десятиліття, зарубцювалися рани на полях колишні боїв, але ніколи не згасне в пам’яті співвітчизників великий подвиг солдатів офіцерів, здійснений в ім’я Батьківщини.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба».

Важлива інформація

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Важливі посиланняCopyright © 2020. Христинівська районна рада