foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиВідрадно, що саме на органи місцевого самоврядування покладено надзвичайно важливу місію – втілювати в життя громадські ініціативи, захищати інтереси простих людей, мешканців нашого району. Від належної і дієвої роботи представників цих органів багато в чому залежить подальша розбудова нашої держави. Значна роль у цьому процесі належить депутатам районної ради, адже саме рада представляє інтереси всієї територіальної громади Христинівщини.

Про роботу депутатського корпусу – в нашій розмові з головою районної ради Анатолієм Володимировичем Бордуном.

Анатолію Володимировичу, Ви уже два роки на посаді голови районної ради. Чим цей рік відрізняється від попереднього?

Підходить до завершення непростий, напружений 2017 рік. Відповідно до повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», впродовж року працював депутатський корпус, Президія районної ради, голови територіальних громад, постійні комісії, виконавчий апарат районної ради.

Останнім часом місцеве самоврядування в Україні набуває все більш демократичних ознак. Виборці чекають від нас виважених рішень та позитивних результатів при вирішенні будь-яких питань життєдіяльності громади.

До обрання головою районної ради, Ви присвятили службі в армії понад три десятиліття. Як Вам, людині військовій, вдається «командувати» депутатським корпусом?

Відверто, різницю в роботі відчув одразу. Хоч служба – це також відповідальність, фаховість і захист країни. Що не день, то кличуть обов’язки до якихось важливих справ. Для мене основним є налагодження ділових стосунків з депутатськими фракціями, міським, селищним та сільськими головами, керівниками установ, підприємств, спрямування роботи органів місцевого самоврядування на реалізацію державної політики на місцях, забезпечення суспільно-політичної стабільності і розвитку територій.

Для підсилення сказаного, назвіть, будь-ласка, які програми розвитку району приймалися і виконуються в цьому році?

Кількома словами за роботу наших депутатів і не скажеш. Христинівська районна рада приймає десятки важливих для району програм. В числі головних – Програма економічного і соціального розвитку району на 2017 рік, яка об’єднує зусилля всіх гілок влади для вирішення питань життєзабезпечення району і спрямовує їх дії на перспективу. Традиційно належна увага приділяється галузі охорони здоров’я. У звітному періоді прийняті кілька програм, які спрямовані на збереження здоров’я жителів району, на підтримку інвалідів, чорнобильців, АТОвців. Характерним є і прийняття освітянських програм, що стосуються прав дітей, їх відпочинку та оздоровлення.

Як Ви оцінюєте роботу депутатського корпусу?

Мені приємно, що в районну раду прийшли депутати, які хочуть і можуть працювати. Депутатський корпус районної ради сьомого скликання складається із 34 депутатів, які є представниками шести політичних сил. Усі вони – люди помірковані, професіонали своєї справи, інтереси громади району ставлять вище політичних амбіцій, і саме завдяки цьому нам вдалося знайти з усіма порозуміння.

Нинішній депутатський корпус – дієздатний та спроможний вирішувати питання будь-якої складності. Ми є однією командою, і я переконаний, що кожен депутат робить і буде робити все від нього залежне задля виконання свого депутатського обов’язку. За кожним із нас стоять люди – наші виборці. Вони в нас повірили, і ми не маємо права не виправдати їхніх сподівань. Я особисто завжди готовий до співпраці, готовий підтримати пропозиції та починання кожного депутата.

Всі ми знаємо, що добрі справи знаходять належну оцінку людей. А як депутати рад виправдовують довіру виборців?

Сподіваюся, що наші виборці бачать всі добрі справи, зроблені депутатами. Немало про це чули від жителів міста та села, часто писали про них на сторінках районної газети.

Більшість з депутатів активні в своїй діяльності, надають допомогу у вирішенні питань з благоустрою територій, проведенні ремонтних робіт, виділяють спонсорську допомогу для проведення святкових заходів.

Відзначаються благодійною діяльністю депутати-керівники сільгосппідприємств, депутати-підприємці: Р.Ф.Цибко, В.Т.Бойко, М.О.Вакуленко, М.М.Передрій, С.І.Хливнюк, О.М.Рак. В.В.Костюк, М.А.Передрій, М.М.Маркович, М.А.Тіторенко. А такі відважні депутати, як В.С.Паламарчук, О.В.Жданов, В.В.Оттінгер, В.А.Цапок зі зброєю в руках захищали незалежність і єдність країни.

Не стоять осторонь військових дій наші мужні волонтери: В.В.Оттінгер, В.А.Цапок, В.О.Попович, С.М.Гончарук, які долали тисячі кілометрів, аби доставити на передову все необхідне нашим хлопцям.

Відзначаються своєю активністю депутати: В.Ю.Пономаренко, С.П.Махиня, І.П.Марченко, А.В.Григоренко, К.М.Микитас, П.І.Салій.

Не існує другорядних проблем в своїх селах для депутатів – М.А.Короля, І.Л.Чорноконя, О.П.Юрченко, М.П.Байди, Л.М.Видай, С.О.Пруднікова.

Хочу зазначити, шо за сприяння народного депутата України А.В.Яценка в районі ремонтуються дороги, проводиться благоустрій, реконструкція центральної площі у м. Христинівка.

Помічником у вирішенні нагальних проблем територіальних громад є депутат Черкаської обласної ради О.В.Баштан, який також опікується медичними і освітніми закладами.

Анатолію Володимировичу, погодьтеся, що депутатська діяльність важлива, різнопланова, але ж в громаді головною особою є голова?

Беззаперечно, міський, сільський, селищний голова – лідер, ключова і визначальна фігура в громаді. Варто відзначити, що в нашому районі керівники громад – не лише поважні, шановані, але й віддані справі, відповідальні, мудрі люди. Більшість з них не чекають вказівок від керівників влади вищого рівня, а успішно працюють над вирішенням актуальних питань життєдіяльності підпорядкованих територій. До них можна віднести керівників населених пунктів: В.Севастянівка – В. П. Поліщука. К.Греблі – Н.І.Осітнянко, Сичівки – Н.О.Богачук, Синиці – П.В.Малярчука, які очолюють громади вже не один рік. А голови сіл: Заячківки – Т.Г.Дубова, Пеніжкового – О.М.Байда, Орадівки – В.В.Гоменюк, М.Севастянівки – В.О.Когут обрані вперше, проте є позитивні зміни за час їхнього керівництва.

На відміну від інших районів, на Христинівщині об’єднання територіальних громад «пробуксовує». Яка перспектива процесу децентралізації?

Питання щодо об’єднання територіальних громад неодноразово обговорювалося на зібраннях різних рівнів. Процес об’єднання – важливий і виважений, потрібно враховувати побажання жителів населених пунктів. Планується створити одну об’єднану громаду, яка буде потужною і самодостатньою, спроможною вирішувати життєвоважливі питання всіх христинівчан.

Сподіваюсь, що якщо ми працюватимемо єдиною командою з виконавчою владою, яку в районі очолює активна, відповідальна, наполеглива жінка – Людмила Миколаївна Денисюк, яка також є депутатом районної ради, то буде злагоджена робота районної, міської, селищної та сільських рад, депутатів усіх рівнів.

І взагалі ми плідно співпрацюємо з районною державною адміністрацією, її підрозділами, всіма керівниками підприємств, установ та організацій.

Анатолію Володимировичу, на завершення нашої розмови, що б Ви хотіли побажати своїм колегам з нагоди професійного свята?

Цей день є своєрідним святом для кожного громадянина, оскільки в основі самоврядування є народовладдя, а кожен з нас є учасником суспільного життя свого села, селища, міста, району, області, держави.

Вітаю зі святом депутатів місцевих рад, працівників і ветеранів органів місцевого самоврядування та всіх жителів територіальних громад.

Бажаю всім міцного здоров’я, миру, добра, наполегливості у реалізації життєвих планів, нових здобутків у вашій важливій і відповідальній суспільній справі. Нехай щира людська вдячність та повага будуть вашою нагородою за нелегку працю, а любов та підтримка ближніх зігрівають ваші серця серед щоденних турбот.

Інтерв’ю провела В.ДОБРИНСЬКА.

Важливі посилання