foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиДень Соборності – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі, в Києві. Цій вікопомній даті передувало підписання (22 січня 1918 року) IV універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. 

Урочистості з нагоди Дня Соборності 22 січня в райцентрі розпочалися з молебню за Україну, який провів благочинний Христинівського району, протоієрей отець Геннадій, затим продовжилися біля меморіального комплексу «Борцям за незалежність України», Героям Небесної Сотні, учасникам АТО. 

В різні періоди українці виборювали єдність і волю, незалежність і соборність. Про це красномовно нагадує книжково-тематична виставка «З вічною думкою про єдність на своїй землі», підготовлена працівниками районної бібліотеки (директор Раїса Шумовська). 

Учасники заходу з цікавістю оглядали експонати виставки, знайомилися з віхами історії нашої держави. 

Зі щирими словами вітань до присутніх звернулася голова райдержадміністрації Людмила Денисюк: «Ідея соборності країни була однією із заповітних мрій українців протягом довгих років. Сьогодні нас розділяють різні епохи, але об’єднують однакові прагнення: як і колись, так і тепер український народ відстоює ідею єдності, соборності і територіальної цілісності держави. 

Найголовніше, що ми маємо винести з цього історичного акту – відчуття спільності поколінь різних епох. У єдиному пориві маємо будувати державу в рівноправній єдності всіх громадян, незалежно від національності, віри і переконань. Єднатися і згуртовуватися задля зміцнення демократичних засад нашого суспільства є сьогодні обов’язком державницьких сил і запорукою нашого впевненого поступу у XXI століття». 

Заступник голови районної ради Лариса Федичканич у своїй промові говорила про те, що у різні роки історія піддавала нашу країну непростим випробуванням. Однак дух національної єдності завжди жив у серцях вольових українців, а патріотизм і єдність народу давали відсіч будь-якому ворогу. 

«Сьогодні країна об’єднана та єдина, як ніколи. Українці згуртувалися у боротьбі за свої землі та у допомозі нашим мужнім воїнам на Сході країни, у підтримці вимушеним переселенцям та у прагненні інтегруватися в цивілізований західний світ. І пам’ятаймо, у єдності народ не переборний, соборна нація – сильна й успішна, а головне – має майбутнє», – наголосила Лариса Іванівна. 

Про акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, що підтвердив безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, говорив міський голова Микола Наконечний. А також привітав христинівчан з величним святом, яке засвідчує єдність нашого народу, неподільність та цілісність української держави, зичив всім здоров’я, миру, злагоди, добра. 

Пісенне вітання «Світи, місяченьку» прозвучало у виконанні народного ансамблю української пісні «Ласкаво просимо» (керівник Раїса Ковбасюк). 

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками. Тож будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! 

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба». Автор В. Добринська.

Важливі посилання