foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиВранці, 9 травня, святкова колона, на чолі якої прапороносці та ветерани Другої світової, крокує до священних місць. На жаль, ряди ветеранів порідшали. Але в колоні йдуть їхні діти, внуки і правнуки – учасники АТО, афганці, чорнобильці, в кому живе пам’ять про бойовий і ратний подвиг заради миру. 

До «Гармати», комплексу «Борцям за незалежність України», Алеї Героїв, Братської могили, Пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, лягають зелені гірлянди і букети весняних квітів. 

Благочинний Української Православної церкви КП отець Геннадій проводить панахиду за загиблими в боях. 

На площі перед будинком культури розкинулася тематична виставка, підготовлена працівниками районної центральної бібліотеки – директор Раїса Шумовська. 

Щирі слова за славетні подвиги, мирне небо і впевненість в майбутньому адресує визволителям, АТОвцям голова райдержадміністрації Людмила Денисюк: «Ми в неоплатному боргу перед мільйонами українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками, і кому судилося повернутися живим. Сьогодні ми знову переживаємо часи випробувальної історії. У східних областях України нам знову доводиться виборювати власну незалежність і територіальну цілісність. 

Пам’ятаймо Героїв Радянського Союзу, наших земляків: Івана Драченка, Олександра Лінчука, Андрія Гриба, Олександра Тищенка, Петра Дмитрика, кавалерів трьох орденів Слави: Івана Скалія, Василя Зубка; військових, які не повернулися з Афганістану: Сергія Галету, Миколу Бондаря, Олега Главацького, Володимира Сивокобиленка; героїв Небесної Сотні; воїнів-христинівчан Дмитра Кузьмина, Дмитра Георгієва, Богдана Каравайського, Миколу Кобринюка, Сергія Попика, Володимира Олійника, Олега Євича, Богдана Ялинчука, Юрія Маслюченка, які загинули на Сході України». 

Тепло, по-синівськи, звернувся до переможців Другої світової голова районної ради Анатолій Бордун, зазначивши, що День Перемоги – це визначне свято, полите людською кров’ю і здобуте невтомною героїчною працею – не підлягає забуттю. «Навіки увійде в пам’ять поколінь героїчний подвиг наших 3,5 тисяч воїнів-христинівчан, які не повернулися з поля бою. 

Ми глибоко вдячні нашим ветеранам, які дорогою ціною відстояли право на наше сьогодення, свободу і незалежність. У пам’яті народу назавжди залишиться подвиг тих, хто мужньо пройшов дорогами війни і тих, хто сьогодні з честю виконує священний обов’язок – героїчно захищає державу на Сході України», – сказав Анатолій Володимирович і зичив присутнім міцного здоров’я, щастя і благополуччя, ясного неба та віри у славне майбутнє країни. 

Зі словами шани і вдячності говорив про колишніх фронтовиків, про тих, хто йшов вперед, хто стояв до останнього, хто не здався, хто переміг – міський голова Микола Наконечний, наголосивши, що в цей незабутній день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, уславлюємо тих, хто важкою працею наближав Перемогу. 

Нікого не залишив байдужим виступ учасника бойових дій, 98-річного Ераста Санцевича, який з сумом повідав про трагічні події жахливої війни, подвиг її учасників, які безстрашно дивилися у вічі смерті, як на фронті і в тилу народжувалися справжні приклади патріотизму, самопожертви, що вели солдатів і офіцерів до Перемоги. Ераст Іванович закликав нинішнє покоління не забувати учасників війни, адже вони вибороли мир і свободу у страшному поєдинку з фашистами. 

Від молодого покоління до ветеранів шанобливо звернувся Євгеній Бондарчук (учень міської школи №2), а Катерина Білоусова – (спеціалізована школа №1) зворушливо прочитала «Молитву за Україну». 

Минають десятиліття, виростають нові покоління, але велична дата – 9 Травня назавжди залишиться для нас символом величі духу і незламної сили нашого народу. 

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба». Автор В.ДОБРИНСЬКА.

 

Важливі посилання