foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиЩороку, у четверту суботу листопада, українці вшановують пам’ять жертв голодоморів. Напередодні, 23 листопада, скорботний мітинг-реквієм та поминальна панахида за безневинно замордованими голодом українцями відбулась на міському кладовищі. 

У жалобному заході взяли участь голова районної ради А.В. Бордун, міський голова М.М. Наконечний, заступники голови райдержадміністрації В.Г. Валюк і Т.С. Терещук, заступник голови райради Л.І. Федичканич, керівники структурних підрозділів, представники трудових колективів, духовенства та громадськості міста. 

Перед початком мітингу усі присутні мали змогу покласти до підніжжя пам’ятного знака жертвам тоталітаризму вінки, квіти, хліб, колоски пшениці та запалити лампадки. 

Ведуча заходу – директор центральної районної бібліотек Р.В. Шумовська коротко розповіла про трагічний хід подій того часу, гортаючи сторінки історії, змальовуючи масштаб трагедії, називала жахливі і промовисті цифри померлих та ненароджених, тих, хто дочасно відійшов у вічність, не виконавши Богом даного призначення, чиє дерево роду всохло назавжди. Дерево до дерева, вулиця до вулиці, село до села... 

У пікові місяці голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини 1440, щодоби – 34560 – і це тільки офіційні дані. Мільйони загиблих, десятки мільйонів ненароджених, понівечені людські долі. Виснажена душа українського народу. Немислимий масштаб цієї трагедії. Їй ім’я – голодомор, її суть геноцид. 

На знак вшанування світлої пам’яті жертв голодоморів в Україні благочинний Христинівського району УПЦ КП, протоієрей отець Геннадій провів панахиду за земляками – жертвами Голодомору. У своїй промові він зокрема зазначив, що цього дня дуже важливо вшановувати пам’ять, запалювати свічки і обов’язково згадувати померлих від голоду, щоб у житті нашої країни і всього людського співтовариства така трагедія більше ніколи не повторилася. 

Щоб народжувалися діти, щоб у кожній домівці був хліб, панували добробут та мир. Для усіх нас цей день повинен стати дуже важливим. Ми маємо пам’ятати розповіді свідків тих подій, які пережили голод. Тому потрібно робити все можливе, щоб ніколи більше не допустити в світі такої трагедії. 

Далі за християнським звичаєм хлібом та солодощами присутні поминули тих, чиї душі відійшли у небуття. Пам’ять про голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім живим на Землі. Пам’ять – вона незамінна, як хліб на столі...

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба».

Важливі посилання