3 липня 2019 року в малій залі Будинку рад відбулася нарада з головами територіальних громад.

В роботі засідання взяли участь голова районної ради Анатолій Бордун, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, начальник відділу містобудування, архітектури житлово-комунального господарства та цивільного захисту райдержадміністрації Іван Рябоконь, начальник Управління регіонального і агропромислового розвитку та інфраструктури райдержадміністрації Лариса Дубашевська, заступник начальника управління – начальник відділу регіонального і агропромислового розвитку та райдержадміністрації Оксана Петрук, директор Христинівського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Могилюк та голови територіальних громад району.

Основним питанням засідання стало питання щодо видалення зелених насаджень в охоронних зонах електричних мереж.

У своєму виступі Олександр Могилюк ознайомив всіх присутніх з розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації «Про забезпечення належних умов експлуатації електромереж на території області», в якому зазначено рекомендувати головам міських, селищних та сільських рад:

організаційно-розпорядчими документами заборонити фізичним та юридичним особам висадку дерев в охоронних зонах ліній електропередачі, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

провести роз’яснювальну роботу з фізичними та юридичними особами – власниками дерев, розташованих в охоронних зонах ліній електропередачі, землекористувачами щодо їх відповідальності згідно з чинним законодавством України за неналежне утримання зелених насаджень та збереження електричних мереж;

рекомендувати власникам зелених насаджень та лісів, постійних лісокористувачів вжити невідкладних заходів щодо приведення зелених насаджень у відповідність із вимогами чинного законодавства стосовно утримання повітряних ліній електропередачі.

Директор Христинівського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Могилюк звернув особливу увагу присутніх на Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах та Правила охорони електричних мереж.

Продовжуючи роботу засідання, заступник начальника управління – начальник відділу регіонального і агропромислового розвитку та інфраструктури Христинівської районної державної адміністрації Оксана Петрук, ознайомила учасників наради з національним проектом – Децентралізація моделювання системи адміністративно-територіального устрою регіону. Оксана Анатоліївна зазначила, що Урядом затверджений План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки. Прийнятий Кабінетом Міністрів України План заходів створює законодавчі та інші організаційно-правові засади для забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі, а також забезпечення підвищення ефективності формування територіальної організації виконавчої влади.

Загалом засідання відбулось у форматі відкритого діалогу. За підсумками наради голови територіальних громад району отримали необхідні роз’яснення щодо розглянутих питань.

Виконавчий апарат районної ради.