Реформа охорони здоров’я складне і багатовимірне питання і полягає в тому, що перебудова системи охорони здоров’я повинна забезпечити якісні зміни в інтересах поліпшення громадського здоров’я та задоволення потреб населення в медичній допомозі.

Постійно в полі зору Христинівської районної ради знаходяться вирішення питань медицини. В 2018 році було проведено реформу первинної ланки та створено Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Христинівського району. До послуг жителів району для надання первинної медичної допомоги представлено 8 амбулаторій та 24 ФАПи.

Нещодавно, на черговій сесії районної ради прийнято рішення про створення комунального некомерційного підприємства «Христинівська центральна районна лікарня» шляхом перетворення лікувально-профілактичного закладу Христинівська центральна районна лікарня у комунальне некомерційне підприємство «Христинівська центральна районна лікарня».

У минулому році спільними зусиллями районної ради і райдержадміністрації нарешті вдалося розмістити на базі ЦРЛ її поліклінічне відділення і адміністрацію та амбулаторію ЗПСМ КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Христинівського району. Таке переміщення значно зміцнило матеріально-технічну базу даних медичних підрозділів та покращило якість надання медичної допомоги жителям району.

В 2019 році на підтримку діяльності медичних закладів первинної та вторинної ланок з районного бюджету виділено 5 973 773 грн.

Не залишилося поза увагою районної ради і питання покращення належних умов праці Христинівської підстанції Уманської станції швидкої медичної допомоги. Довгий час не вирішувалося питання її переміщення. В ході листування та проведених багаторазових перемовин з керівництвом комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Черкаської обласної ради, із 6 запропонованих варіантів обрали найкомпромісніший, а саме розмістити підстанцію швидкої допомоги у відокремленій частині приміщення основного корпусу КНП «Христинівська ЦРЛ», яке звичайно потребувало капітального ремонту.

Дякуючи підтримці депутатського корпусу і керівництву райдержадміністрації, на чолі з першим заступником Володимиром Валюком, на проведення ремонтних робіт з районного бюджету виділено143 000 тис. грн. Не були осторонь у вирішенні даного питання і територіальні громади, які надали цільову субвенцію у розмірі 121 000 тис. грн. Посильну допомогу надали також спонсори та безкорисливі жителі району. Вчасне введення в експлуатацію відремонтованого приміщення підстанції відбулося завдяки добросовісному відношенню до поставлених завдань виконавців підрядних робіт, балансоутримувачу – адміністрації КНП «Христинівська ЦРЛ», головний лікар Віктор Кравчук, а також при підтримці і допомозі заступника голови районної ради Лариси Федичканич, міського голови Миколи Наконечного та начальника відділу з питань управління майном районної комунальної власності виконавчого апарату районної ради Наталії Махині, які щоденно переймалися проведенням та своєчасним завершенням ремонтних робіт, за що хочу висловити їм також глибоку подяку.

Голова районної ради Анатолій Бордун.

До уваги депутатів

18 грудня 2019 року о 900 годині в сесійній залі Будинку рад відбудеться пленарне засідання 41 сесії Христинівської районної ради VІІ скликання.