20 травня, в переддень святкування Дня Європи і напередодні 155-ї річниці перепоховання Кобзаря, в Христинівський район на запрошення місцевого підприємця Миколи Миколайовича Рака завітала делегація представників культурно-освітньої асоціації «Просвіта», яка об’єднала етнічних українців Сучавського повіту Румунії.

Зустріч відбулась на межі з Вінничиною, де починається Черкащина – центр Європи та колиска Великого Тараса. За народним звичаєм, гостей зустріли запашним короваєм, на якому були яскраво відтворені герби держав.

Делегація відвідала село Велика Севастянівка, де поклала квіти до погруддя Т. Г. Шевченку в парку, який носить ім’я Великого Кобзаря. Шановні гості також ознайомилися з виставкою, яку підготували бібліотечні філії села.

На цю знакову подію зібралися жителі села різного віку. З вітальним словом до представників української спільноти Румунії звернувся голова районної ради А. В. Бордун, М. М. Рак, сільський голова В. П. Поліщук. Звучало слово Кобзаря уривком із послання «І мертвим, і живим, і ненародженим…» у виконанні учениці Верхняцького НВК Каріни Поночовної, преможниці 4 регіонального конкурсу читців-декламаторів «Барви слова».

З неприхованим хвилюванням та сльозами на очах гості тримали слово і дарували пісні, написані на знак вшанування пам’яті українського поета. Пан Борислав Петрашук у своєму виступі висловив надію, що ця зустріч стане з’єднувальною ланкою духовного містка між Негостином (Румунія) та Каневом.

Вшановуючи українського пророка, який з глибини віків закликає нас: «Обніміться ж, брати мої, молю Вас, благаю» у ці важкі для країни часи ми віримо, що Україна засяє в сім’ї європейських народів. Ми маємо втілити його мрію…

За матеріалами Христинівської районної громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба»