22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Кожен раз в цей день ми згадуємо тих, хто так і не повернувся з тієї війни, тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Тих, хто першим зустрів цей страшний удар і тих, чиє життя було скалічено і зруйновано…

Війна покликала на смертний бій понад 7,5 тисяч синів і дочок нашого району. багато земляків загинули в запеклих боях, згоріли живцем, були по-звірячому закатовані, замучені голодом і холодом.

Христинівчани, як і всі співвітчизники, 22 червня долучилися до вшанування пам’яті жертв війни в Україні, відвідавши пам’ятні місця та провели мітинг-реквієм біля Братської могили.

Минуло сімдесят п’ять років, але смертельний подих війни відчувається знову. Схід України став ареною бойових дій, де гинуть люди. Сьогоднішні воїни-захисники згуртувалися, щоб виконати свій історичний вибір – захистити право вільно жити на своїй, Богом даній землі.

АТОвці Павло Харук та Андрій Лисинюк запалили символічні вогники пам’яті – цим самим стверджуючи, що перемога в Другій світовій додає впевненості та вселяє віру, що ми з гідністю пройдемо суворі випробування й тепер.

З болем, жалем та тугою спливають перед очима картини тієї пам’ятної пори, ікі відтворює словом директор центральної бібліотечної системи Раїса Шумовська. Переповнюють емоції від відчуття справжнього героїзму воїнів, які загинули в боротьбі за визволення нашої Батьківщини.

Відбиває хвилину мовчання метроном – присутні схиляють голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, відійшовши в безсмертя.

Жива людська пам’ять… Не старіє вона з роками, не тьмяніє. Вона стукає в наші серця дзвонами, попелом концтаборів, солдатськими обелісками. І поки існуватиме рід, існуватиме і пам’ять. Бо без неї немає майбутнього.

Віддаючи данину шани та любові ветеранам за їхній героїзм і жертовність, дякуємо їм за те, що вони вистояли та перемогли, врятували від поневолення рідну землю, Європу, весь світ.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба»

Автор М. Білецька.