Друге пленарне засідання одинадцятої сесії районної ради VII скликання, що відбулося 3 серпня, пройшло оперативно і результативно.
Звернення депутатів районної ради «Про незадовільну роботу т.в.о начальника Христинівського відділку Уманського відділу Національної поліції ГУ НП в Черкаській області О.В.Мельника», що розглядалося на попередньому засіданні, зняли з розгляду і направили у постійні комісії районної ради на доопрацювання.

Депутати повернулися й до питання «Про проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Христинівка», яке розглядалося 27 липня.
Голова смт. Верхнячка Б.В.Дорошенко наполягав на тому, аби залишити в силі рішення селищної ради, за яким 45 га землі залишається за Верхнячкою, і звернувся до депутатів прийняти об’єктивне рішення, так як питання спірне і проблематичне.
Міський голова М.М.Наконечний відстоював рішення селищної ради, прийняте в 2011-му, вважаючи, що воно не втратило законної сили і згадана земля повинна належати місту, тим паче, що на неї претендують АТОвці та пенсіонери.
Рішення з даного питання не набрало необхідної кількості голосів, тож не було прийняте.

Депутат, керівник СТОВ «Обрій» Р.Ф.Цибко озвучив звернення громади Талалаївки до Христинівської районної ради, в якому йдеться про успішне господарювання «Обрію»: забезпечує людей роботою, своєчасно сплачує податки, належним чином розраховується з працюючими та пайовиками, виділяє земельні наділи АТОвцям, надає допомогу бійцям та пенсіонерам. Але талалаївці занепокоєні тим, що йде спроба знищити СТОВ, захопити землю рейдерським методом.
За словами виступаючого, невідомі особи, прикриваючись іменем депутата Верховної Ради А.В.Яценка, «розхитують» ситуацію на селі, намагаються незаконно захопити землю. Тож автори звернення (підписали понад 100 осіб) просять вплинути на стан справ і не допустити шахрайських схем щодо захоплення земель державної власності.
Депутат К.М.Микитас назвав ситуацію, що склалася в Талалаївці, нонсенсом, адже народний депутат повинен представляти інтереси христинічан, які його обирали до парламенту, а не займатися рейдерством землі і висловив побоювання з приводу захоплення землі й в інших селах.

Підтримав виступаючого і депутат обласної ради О.В.Баштан, який подякував землякам за довіру, поінформував про роботу в профільній комісії облради, наголосив, що послідовно виконує напрямки передвиборної програми, опікується соціальними проблемами чорнобильців, закликав христинівчан вникати в життєво важливі питання. Адже при втручанні громади, тиску на владу, вирішуються проблемні питання.
«Сьогодні в країні складна ситуація, на сході країни – військові дії, тож ми повинні згуртуватися, а не сіяти розбрат. Замість того, щоб роль об’єднуючого взяти на себе, нардеп Антон Яценко займається піаром. Впевнений, що районна рада спроможна впливати на стан справ в районі, а я, як депутат обласної ради, обіцяю задіяти для цього всі важелі» - зазначив О.В.Баштан.

Під час засідання депутати заслухали хід виконання районної програми про відпочинок та оздоровлення дітей до 2018 року; прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо необґрунтованого підвищення тарифів на природний газ, а також до Міністерства інфраструктури України, керівництва ПАТ «Укрзалізниця», регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» про забезпечення руху потягів №95 Черкаси-Львів та №96 Львів-Черкаси; внесли зміни до комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 рр., регламенту районної ради, районної програми функціонування і розвитку системи цивільного захисту району, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення місцевого матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2016р.; передали територіальній громаді м. Христинівка об’єкт нерухомого майна; надали дозвіл Христинівській ЦРЛ на списання транспортного засобу; затвердили ліквідаційний баланс ДЗ «Вузлова лікарня ст. Христинівка ДП «Одеська залізниця»; погодились розірвати договір оренди частини нежитлового приміщення РБК, проте не підтримали положення про помічника депутата районної ради, яке ініціював депутат Д.В.Овчаренко.

У зв’язку з тим, що Л.І.Федичканич, яка очолювала постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я і соціального захисту, обрано заступником голови районної ради, то депутати довірили керувати даною комісією П.І.Салію, якого ввели і до президії районної ради.
На завершення зібрання депутати висловили ряд зауважень, пропозицій. Так, М.А.Передрій, М.О.Вакуленко, В.Ю.Пономаренко, К.М.Микитас, В.В.Костюк, М.М.Маркович у своїх виступах говорили: про всебічне вивчення питання встановлення меж м. Христинівка на користь обох громад; обурювалися щодо великої кількості винесених питань порядку денного, що призводить до поверхневого їх вивчення; ігнорування сільськими головами пленарних засідань; «закулісне» об’єднання територіальних громад, а не з врахуванням думки сільчан; нехтування депутатських зауважень та пропозицій.

Зважаючи на висловлену критику, голова районної ради А.В. Бордун сказав, що всі зауваження, пропозиції слушні і в подальшому будуть виправлені.
Перший заступник голови райдержадміністрації В.Ю.Підвальний наголосив, що об’єднання територіальних громад – справа добровільна, відтак думка кожного жителя буде врахована.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба»