Сьогодні Україна переживає найскладніші випробування за усі роки своєї Незалежності. Не вщухає збройний конфлікт на Сході України, проте кожен громадянин має усвідомити, що власний внесок у скарбницю незалежності може стати вирішальним.
Ідею єдності, згуртованості, пропаганду українських народних традицій та культури носило в собі дійство, започатковане депутатом районної ради Валерієм Васильовичем Костюком, яке проходило на базі туристично-розважального комплексу «Корчма» – «Свято Вареника». Проте свої корективи внесли трагічні події в житті українського народу.

Продовжуючи традицію останніх років, цьогоріч святкування переросло у благодійний фестиваль «Свято Вареника», де підводився підсумок ряду заходів, присвячених доленосній події – 25-річчю Незалежності України.
Неперевершений колорит національного вбрання та кухні заполонив територію ресторанно-туристичного комплексу в с. Мала Севастянівка. Традиційними учасниками свята стали жителі села, гості з міста Христинівка та району, Черкас, Умані, Вінницької та Кропивницької областей. В атмосферу духовності, щирості та патріотизму поринули всі учасники дійства.

Благодійний фестиваль розпочався підведенням підсумків та нагородженням юних патріотів – учасників військово-патріотичного табору «Козацький вишкіл», який базувався на території комплексу. Адже патріотичне виховання та морально-фізична підготовка молоді – це внесок у майбутнє держави, виховання свідомого громадянина, захисника суверенності незалежної України.

Отримав нагороду - орден «За відродження козацької держави» з рук отамана Черкаського крайового товариства «Українське козацтво» Віталія Чепелухи організатор і господар свята В.В.Костюк.

Медовий спас п’янив ароматами виробів з маком, різновидами вареників та різноманітними смаколиками. Кожен був охочий придбати та скуштувати страву і цим самим долучитися до благодійності, адже всі отримані кошти планували передати для потреб воїнів АТО. Тож прискіпливе журі, щоб не затримувати гостей, одразу приступило до огляду столів, до яких навперебій запрошували хлібосольні, гостинні та щедрі учасники конкурсу.

Не зогляділися, як тихий вечір спустився на берег ставу, а музика, пісня, запальний танок розважали та запрошували до веселого кола. З імпровізованої сцени лунали народні та естрадні пісні у виконанні запрошених артистів, народних колективів села, гостей та всіх бажаючих.

Після тривалої дегустації та жвавих суперечок журі оголосило своє рішення. Королем «Вареника» обрали Олега Ковальчука з Комарівки  Теплицького району, королевою - Надію Мельник з М.Севастянівки. За приготування найбільшого вареника відзначили колектив Христинівського РБК, найменший приготували господині з Удича. Нагородили наймолодших - Сергійка та Софійку і найстаршу учасницю свята - Галину Миколаївну з Удича. Призові місця за оформлення та представлення столу посіли: ІІІ - товариство «Рибак» (м.Умань), ІІ - ансамбль «Черемшина» (М.Севастянівський БК), І - колектив Христинівського ХПП. До слова, вони зібрали найбільше коштів з продажу своїх виробів - 2740 грн.

Грамоти, подарунки, щире слово господаря не обійшло жодного учасника благодійного фестивалю. Заохочувальними нагородами відзначили: колективи Малосевастянівської ЗОШ І-ІІІ ст., ресторан «Віват» (м.Умань), с.Комарівки,  Уманського тепличного комбінату, «Українського козацтва» (м. Черкаси), місцевих жителів вул. Зубка та постійних учасників - сім’ю Лисиці. Частував господар почесних гостей та переможців запашними короваями, спеченими умільцями ФОП «Плужник В.М.».

Кульмінацією фестивалю була передача автівок, відремонтованих на станції технічного обслуговування Єдуарда Черняка за кошти жителів села, депутатів, керівників підприємств та організацій району. Долучилися до цієї благородної справи: В.В.Костюк, О.В.Баштан, М.А.Плужник, М.М.Передрій, М.А.Передрій, В.Т.Бойко, Р.С.Омельяновський, Л.В.Мітіогло, М.М.Миронюк, М.М.Маркович, О.М.Митник, О.А.Багацький, М.П.Вусатий, І.В.Коваленко, В.М.Білобров.

Зі словами вдячності за всебічну підтримку звернувся до присутніх бойовий офіцер, майор В.В.Осіпчук, який отримав виручені кошти 9264 грн. та прийняв відремонтовані три бойові автомобілі. Щиро подякував землякам за всі 68 автівок, які не раз виручали бійців на передовій після чергових капітальних ремонтів.

Користуючись нагодою, працівники товариства «Рибак» вкотре передали воїнам свою продукцію. Голова Громадської організації «Спілка воїнів АТО «Черкащани» в Христинівському районі Андрій Лисинюк від імені захисників подякував організатору акції, керівникам району, всім, хто не байдужий до потреб і проблем наших захисників.

У фестивалі взяли участь: голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, голова районної ради Анатолій Бордун, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, депутати обласної та районної рад, воїни АТО, волонтери, громадські активісти, справжні патріоти свого краю.
Керівники району, організатор благодійного фестивалю у своїх промовах закликали до єдності, взаєморозуміння і поваги, активної підтримки та допомоги нашим бійцям, які героїчно захищають суверенність і територіальну цілісність держави. На знак пошанування християнських традицій, всіх присутніх привітали з медовим Спасом та 25-ою річницею створення нашої держави, бажаючи добробуту і мирного, щасливого життя.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба»