foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиУ  кожного народу є свої державні символи, своєрідні святині, які вшановують і бережуть. Значимість Прапора, як основного оберега українців, остаточно сформувалась в свідомості наших співвітчизників під час подій на столичному Майдані Незалежності та військових дій на Сході країни.
Український прапор – це один із трьох символів нашої держави, що народився в споконвічних мріях народу про волю та незалежність. Жовтий колір символізує стигле пшеничне поле, а синій – знак блакитного, чистого неба над Україною.
Цьогорічні святкові заходи з нагоди Дня Державного Прапора України в нашому районі вирізнялися піднесеною урочистістю, масштабністю й розширенням географії проведення…
Спочатку багаточисельна колона, на чолі з першими особами району та міста, представниками трудових колективів, громадських організацій вишикувалась біля пам’ятника Івана Гонти.
Після покладання квітів до підніжжя пам’ятника відбулась театралізована частина «Міст поколінь». Андрій Свіщенко постав у яскравому образі ватажка визвольного руху із закликом єднатися, вставати з колін «за вільну, єдину, свою Україну – з’єднати душі й серця». Юні козаки, представники козацької сотні району, під барабанний дріб передали національні прапори воїнам, учасникам АТО, як символи єднання поколінь і данину поваги захисникам Батьківщини.
Урочистою ходою святкова колона продовжила рух до Соборної площі центральними вулицями міста, ніби розфарбовуючи їх національними кольорами. Учасники дійства гордо несли розгорнутий 25-метровий прапор, що яскраво переливався на сонці, а жовто-сині знамена в руках учасників АТО і козаків – високо здіймалися і майоріли на фоні чистого блакитного неба…
Церемонія підняття Державного Прапора традиційно відбулася на головній щоглі міста біля будинку рад в присутності широкого загалу.
Відкрила урочисте дійство директор центральної бібліотечної системи Р.В. Шумовська, яка провела короткий екскурс в історію державного символу – Прапора України, що пройшов довгий, героїчний, а іноді і трагічний шлях.
Зі словами щирих привітань і побажань виступила голова райдержадміністрації Л.М. Денисюк, зазначаючи: «Сьогодні ми піднімаємо на центральній площі міста Державний Прапор України в знак вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги всіх нас до державних символів України».
Право підняти жовто-синій стяг під урочисті звуки Державного Гімну було надано учасникам АТО Андрію Лисинюку та Олексію Жданову.
Щемливим виявився також момент передачі голові громадянської організації «Спілка воїнів АТО «Черкащани» в Христинівському районі А.М. Лисинюку очільницею району Л.М. Денисюк – Прапора солдатам-захисникам від учнів Верхняцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-ліцей» в підтримку Всеукраїнської акції – «Повертайтеся живими».
На завершення урочистих заходів колона автомобілістів, на чолі з депутатом районної ради В.В. Костюком, під державними прапорами вирушила за маршрутом: Розсішки, Весенлівка, Верхнячка, с. Христинівка, Орадівка і Мала Севастянівка.
Тож нехай жовто-синій Прапор, як оберіг, майорить під мирним небом, вселяючи гордість і надію кожному громадянину України на краще майбутнє.

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба»

О. Кошова.

Важлива інформація

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Важливі посиланняCopyright © 2020. Христинівська районна рада