foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

6-11-57
rada_hr @ ukr.net
Наші контактиЩе з часів Київської Русі українці прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди. Та попри все, наші співвітчизники віками боролися за свою свободу і лише нинішнє покоління - наші сучасники у 1991 році вибороли її.

Піднесено і велично 24 серпня відсвят­кували христинівчани 25-річницю Неза­лежності нашої держави. Урочистостям, що відбулися в центрі міста, передували: розміщення на районній Дошці Пошани банеру «Вони захищали Батьківщину», занесення на стелу учасників АТО портретів відважних земляків: Богдана Каравайського, Дмитра Георгієва, Дмитра Кузьміна, Миколи Кобринюка, Сергія Попика, Володимира Олійника, Богдана Ялинчука, Олега Євича, які віддали своє життя за незалежність і тери­торіальну цілісність країни.

А вже опівдні центр міста за­майорів в жовто-блакитних стягах, вишиванках, стрічках. Під гучні звуки духового оркестру святкова колона, у складі керівників району, міста, козаків, учасників АТО, делегацій трудових колективів, громадськості, вшанували полеглих за волю і незалежність країни в різні періоди: визволителів Другої світової, наших сучасників – Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО, афганців та великого пророка-поета Т.Г.Шевченка.

На мить завмерло все навколо – звучить Державний Гімн України, виструнчилися і дорослі, і малі...

Розпочали дійство ведучі В.М.Свіщенко та К.С.Осадча, наголосивши у вступному слові, що нині святкуємо 25-річницю відколи здійснилася споконвічна мрія наших пред­ків – бути господарями на своїй багатій, пре­красній українській землі і закликали при­сутніх вшанувати хвилиною мовчання тих, хто поліг в боях за вільну Україну.

З вітальними словами та побажаннями миру і злагоди звернулася до присутніх голова райдержадміністрації Л.М.Денисюк, яка нагадала віхи становлення нашої держави, і висловила впевненість в мирному майбутті та закликала гордитися ненькою-Україною, прагнути до єдності, порозуміння та згуртованості. «Так давайте ж разом зберігати це дорогоцінне надбання – державність, що дає відчуття єдності українського народу, причетності до великої сім’ї українців, які мають власний неповторний менталітет – щедрість, працелюбність, гостинність, правдолюбство, мрійливість, бережну любов до рідної землі.

Сьогодні в умовах військових дій наш народ, не шкодуючи сил і життя, постав на захист України. І які б труднощі не спіткали нашу країну, будемо вірити в свої сили, в здатність перемогти негаразди, політичні суперечки, стихійні лиха, особисті непорозуміння. Ворог нас об’єднує навколо спільної мети, робить нас сильнішими. Примножуймо добрі традиції людяності і поваги один до одного, зберігаймо в душі милосердя і терпіння, бо ми всі – діти однієї країни. Нам жити в Україні, будувати її для наступних поколінь», - сказала Людмила Миколаївна.

Затим до слова запрошується голова районної ради А.В.Бордун, який тепло поздоровив учасників заходу з великим державним святом – Днем Незалежності, зазначивши, що день, коли наш народ здобув право бути самим собою, спонукає до осягнення власної сутності, робить ще сильнішими почуття гордості за свою країну, її велику історію та духовні подвиги, за вагомий внесок українців до скарбниці світової культури. Анатолій Володимирович зичив всім здоров’я, щастя, добра, злагоди і єдності, мирного неба над головою.

Щирі слова вітання та найкращі побажання з нагоди іменин кра­їни адресував христинівчанам та гостям свята міський голова М.М.Наконечний.

Грамоти райдержадміністрації, районної та мі­ської рад, медалі до 25-річчя Неза­лежності України відважним землякам – учасникам АТО, благодійникам-волонтерам, невтом­ним, працьовитим аграріям і товаро­виробникам, щед­рим меценатам-підприємцям, сіячам доброго, розум­ного, вічного, твор­чим аматорам сцени вручили очільники району Л.М. Денисюк, А.В. Бордун, голова мі­ста М.М.Наконечний.

Л.М.Денисюк виконала ще одну приємну місію – вручила паспорт громадянина Укра­їни жительці с. Христинівка Вікторії Козінській, якій 24 серпня виповнилося 16 років.

Естафету привітань прийняли голова асоціації сільських голів Христинівського району Н.І. Осітнянко, яка зичила усім здоров’я, родинного затишку, нових звершень в ім’я розквіту рідного краю.

Окрім вітальних слів з нагоди 25-річчя Дня Незалежності депутат обласної ради О.В. Баштан і голова ГО «Спілка воїнів АТО Черкащини» в Христинівському районі А.М. Лисинюк вручили ювілейні медалі чорнобильцям та учасникам АТО.

У свою чергу керівники району Л.М. Де­нисюк та А.В.Бордун отримали нагороди з рук мужніх захисників.

Після привітальних промов і нагород комісія оглянула виставку робіт умільців народного мистецтва – «Мальовнича душа українська». Парк того дня ряснів яскра­вими кольорами – там представляли свої вироби майстри мальовничого живопису, вишитих рушників, барвистих скатерок, серветок, виробів з бісеру, атласної стрічки, петриківського розпису, різьби по дереву, плетіння гачком, які щоразу радують захоп­люючими роботами.

Неперевершеними були експонати, представлені освітянами району, в яких прослідковується тернистий шлях ста­новлення україн­ської держави. Наші бібліотекарі, як завжди – «на висоті», тож не дивно, що біля їх стенду стільки охочих ознайо­митися з віхами незалежності, істо­ричною підбіркою «Христинівщина – край хліба, квітів і добра».

Народні умільці були відзначені Грамотами та Дипломами. Схвальні відгуки були і від огляду українських світлиць – «Світлице моя – ти краплина душі України», які представили Ботвинівська, В. Севастянівська, Вербуватська, Заячківська, Івангородська, К.Гребельська, Ліщинівська, М.Севастянівська, Орадівська, Осітнянська, Пеніжківська, Розсішська, Синицька, Сичівська, Угловатська, Христинівська, Шукайводська, Ягубецька територіальні громади. Слід сказати, що цьогоріч громади доповнили світлиці новими експонатами, раритетами, доробками, вкладаючи в них душу й серце. Облаштунки свідчать, як ми плекаємо народні традиції, передаємо звичаї і обряди з покоління в покоління.

Зважаючи на тривожні події останніх років, кожен експонат просякнутий непідробним патріотизмом і величною гордістю за свою країну – вільну і нескорену.

Хлібосольні господарі навперебій запрошували скуштувати і печене, і варене, і солоденьке, і гіркеньке. По правді, журі було важко виокремити з поміж всіх кращих. Але все-таки І місце надали громаді Сичівки (голова Н.О.Богачук), II місце між собою розділили села: Христинівка (Б.В.Сокур), К.Гребля (Н.І.Осітнянко), М.Севастянівка (В.О.Когут), Розсішки (Г.М.Паламарчук). Переможці отримали грошову винагороду за І місце - 1000 грн., II - 500 грн. А Заячківська (голова Т.ГДубова), Івангородська (Л.С.Удовенко), Ягубецька (В.І.Синиця), Ліщинівська (О.Г.Бондар) територіальні громади отримали Подяки від голови районної ради А.В.Бордуна.

Бажаючі могли «підкріпитися» смачною пшоняною кашею, яку приготували за сприяння родини Передріїв.

Душевну насолоду і гарний настрій дарували присутнім гість свята – ансамбль «Україночка» та відомі і незнайомі до цього часу солісти, творчі колективи міста, району. Насичена концертна про­грама патріотичними і народними піснями, запальними українськими сучасними танцями була розрахована на юних і старших цінителів мистецтва. Завершилося дійство дискотекою для молоді та виступом місцевого рок-гурту «Соловей».

За матеріалами громадсько-політичної газети «Трибуна хлібороба»

Автор  В. Добринська.

Важлива інформація

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Важливі посиланняCopyright © 2020. Христинівська районна рада